Beérkeztek a Legjobb Önkormányzati Gyakorlatok Program pályázatai

2016. 09. 14. | TÖOSZ hírek

A Legjobb Önkormányzati Gyakorlatok Programjának 2016. évi pályázati kiírására az ország 16 megyéjéből és a fővárosból érkezett összesen 43 pályázat, a legnagyobb számban Hajdú-Bihar megyéből, ahonnan 10 település nyújtotta be legjobb önkormányzati gyakorlatát ismertető pályázatát. A Legjobb Önkormányzati Gyakorlatok Programjának megvalósításában 2016-ban részt vesz az Európa Tanács, a Magyar Faluszövetség, a Magyar Önkormányzatok Szövetsége, a Belügyminisztérium, az Emberi Erőforrások Minisztériuma, valamint az Országos Polgárőr Szövetség.

A Legjobb Önkormányzati Gyakorlatok Programját Magyarországon a Települési Önkormányzatok Országos Szövetsége felügyelete mellett az Irányító Bizottság fejleszti ki és vezeti.

Az idei év témái:

  • Legjobb közfoglalkoztatási gyakorlat
  • „Családért és közösségért” Roma nők társadalmiszerepvállalásának jó példái
  • Helyi polgárőrség és az önkormányzat együttműködése

 A Legjobb Önkormányzati Gyakorlatok Program 2016. évi pályázatai az alábbi linken érhetőek el:

www.legjobbonkormanyzatigyakorlatok.hu

 

A KIVÁLASZTÁS

A TÖOSZ összegzést készít a befogadott pályázatokról, amelyek közül a Szakértői Csoport tagjai témánként rövid listát készítenek az a helyszíni vizsgálatot igénylő jó gyakorlatokból.

A projektmenedzser a Szakértői Csoport egy-két tagjával látogatást tesz a listán szerepeltetett jó gyakorlatok helyszínére. A látogatók a helyi vezetőket felkérik a jó gyakorlat ismertetésére; így lehetőség adódik azon részletek bemutatására is, amelyek a pályázatból esetleg kimaradtak, ám a program szempontjából fontosak.

A győztesek kiválasztása előtt, a helyszíni tapasztalatok nyomán meghívást kapnak az esélyes önkormányzatok, hogy a saját jó gyakorlatukat szakmai konferencia keretében, a nyilvánosság előtt ismertessék, majd a Szakértői Csoport és az Irányító Bizottság együttes döntése alapján születik meg a döntés a Legjobb Önkormányzati Gyakorlat Díj oda ítéléséről.  

A DÍJÁTADÓ ÜNNEPSÉG

A programot szakmai konferencia keretében zárjuk 2016 novemberében, ahol a szélesebb szakmai közönség előtt zajlik a „prezentációs döntő”.

A LEGJOBB GYAKORLATOK TERJESZTÉSE

A program sikeres pályázatait benyújtó önkormányzatok felkérést kapnak, hogy egy, a TÖOSZ-szal kötendő szerződésben rögzítsék a maguk jó gyakorlatának szélesebb körű ismertetéséhez szükséges csatornákat és módszereket.

A program irányítói tanácsadással és információkkal segíti a legjobb gyakorlatok kommunikációját.

A nyertes önkormányzatok vállalják, hogy meghatározott számú önkormányzat képviselőit fogadva ismertetik a maguk díjazott gyakorlatát. A tudásátadás folyamata további innovációk forrása lehet, mert a fogadó önkormányzatok is hasznosítható ötleteket meríthetnek a szakmai párbeszédből.

A TÖOSZ és a programban résztvevő szervezetek maguk információs csatornáin népszerűsítik a legjobb gyakorlatokat, segítvén ezáltal azokat az önkormányzatokat, amelyek problémáira e gyakorlatok megoldást kínálnak.


A pályázati kiírás: ITT található